fuarhakkinda4. Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı: Cosmetics & Home Care Ingredients 2019  

 

Kimyanın en önemli alt sektörlerinden biri olan Kozmetik, Deterjan, Kişisel ve Ev Bakım Ürünleri sektörü her geçen yıl daha da büyüyerek Türk Ekonomisi’ne katkı sağlamaya devam etmektedir.

İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamüleri İhracatçıları Birliği) rakamlarına göre her yıl ortalama %10 büyüyen Kozmetik, Kişisel ve Ev Bakım Ürünleri Sektörü 2016 yılında 3 milyar dolarlık bir Pazar büyüklüğüne ulaşmıştır.

 

Cosmetics & Home Care Ingredients 2015 İstatistikleri

Yıllardır kimya sektöründe düzenlediği fuarlar ve yayınlarla sektöre yön veren Artkim Fuarcılık’ın, ilk kez 2014 yılında Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı Chem Show Eurasia bünyesinde Özel Bölüm olarak organize edilmiş Cosmetics & Home Care Ingredients, kozmetik sektörünün profesyonellerini bir araya getirmişti. Sektörün yoğun ilgisi doğrultusunda 2015 yılında hızla gelişmekte olan Kozmetik, Kişisel ve Ev Bakım Ürünleri Sektörlerinin hammadde ve teknoloji kaynaklarının artmasına vesile olacak Cosmetics & Home Care Ingredients, ilk defa tek başına düzenlendi. Cosmetics & Home Care Ingredients 2015 Fuarına 12 ülkeden 71 doğrudan katılımcı, 27 ülkeden 209 firrma ve firma temsilciliği katıldı.

 

Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünlerine Hammadde, Bileşen ve Teknoloji tedarik eden bir çok yerli ve yabancı firmayı bir araya getiren Cosmetics & Home Care Ingredients 2015 Fuarını 3 gün boyunca 2,565 sektör profesyoneli ziyaret etti. İlk kez tek başına düzenlenmesine rağmen nitelikli ve doğrudan sektörle ilgili ziyaretçi portföyü ile katılımcı firmaların beğenisini kazanan fuar, olumlu iş görüşmelerinin yapılmasına olanak sağladı. Cosmetics & Home Care Ingredients 2015 Özel bölümünde yer alan "Live Cosmetics & Home Care” isimli Nihai Kozmetik, Kişisel ve Ev Bakım Ürünleri Sergisi ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.

 

2015 yılı içerisinde ilkkez tek başına düzenlenen Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı, sektörün yoğun ilgisi doğrultusunda 2019 yılında ülkemizde gelişmekte olan Kozmetik, Kişisel ve Ev Bakım Ürünleri Sektörlerinin hammadde ve teknoloji kaynaklarının artmasına vesile olmak, yeni ürün yaratmak için kullanılan yeşil kimyasalların ve yeşil teknolojilerin sektöre doğrudan tanıtımını sağlamak amacı ile yeniden 24-26 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nin 11. Salonunda düzenlenecektir.

 

Siz de Kozmetik, Kişisel ve Ev Bakım Ürünleri Sektörlerinin bu büyük buluşmasının bir parçası olmak ve bir çok yerli ve yabancı sektör lideri katılımcı firma arasında yer alarak rekabetin gerisinde kalmamak istiyorsanız Cosmetics & Home Care Ingredients 2019’i kaçırmayın!

Organizatör