fuarhakkinda Cosmetics & Home Care Ingredients 2019  

Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörünün Buluşma Noktası Cosmetics & Home Care Ingredients, 24-26 Ekim 2019 tarihleri arasında 4. Kez katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

2015 yılında ilk kez tek başına düzenlenen Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı Kimya Sektörü’nün en önemli alt dallarından biri olan Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörü tarafından yoğun ilgi gördü.

Dünyada 2013 yılından beri Kozmetik, Kişisel Bakım ve Ev Bakım Ürünleri sektörü büyümesinde daralma meydana gelirken, Türkiye’de sektörün artan bir ivme ile büyüdüğünü görmekteyiz. Özellikle İran ve Orta Doğu Pazarı’na yakınlığı sayesinde bu pazarlara ihracat hacmini artırmaya yönelik hedefler Türkiye’de Kozmetik ve Ev Bakım Ürünleri Sektöründe faaliyet gösteren firmaların yeni iş bağlantıları kurmak ve yeni pazarlara açılmak konusunda önemli rol oynayan ihtisas fuarlarına olan ilgisini de büyük ölçüde artırmıştır.

 

CHCI 2017 İstatistikleri

• 2017 yılında Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı ve eş zamanlı olarak düzenlenen Food & Nutritional Ingredients ve Pharmaist Fuarları, 26’sı 10 farklı ülkeden katılan yabancı katılımcı olmak üzere 90 doğrudan katılımcıya ve toplamda 335 firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaptı.
• Fuarları 3 gün boyunca 427’si 49 farklı ülkeden gelen yabancı ziyaretçi olmak üzere toplam 3,221 sektör profesyoneli ziyaret etti.
• "Innovation Corner" alanında kozmetik ve ev bakım ürünleri hammaddeleri sektörünün lider firmaları 21 inovatif ürün sergilediler.
• Prototip numunelerin üretildiği, fuar alanında kurulan "Product Formulation" alanında katılımcı firmalar 3 gün boyunca ziyaretçilere 40 formülasyon sergiledi.
• "Koku Atölyesi" kapsamında düzenlenen workshoplarda firmalar ortalama 12 katılımcı ile birlikte birebir koku testleri gerçekleştirdi.
• Konferans Programı dahilinde sektör profesyonelleri 3 gün boyunca ticari ve bilimsel 25 sunum gerçekleştirdi.
• CHCI 2017’de yoğun ilgi gören bir diğer etkinlik ise “Kokular Kitabı” Yazarı, Ünlü Parfümör Vedat Ozan’ın fuarın son günü Koku Atölyesi alanında gerçekleştirdiği workshop ve akabinde düzenlenen imza günü oldu.

 

CHCI 2019’da yerinizi almayı unutmayın!

Siz de Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörünün bu büyük buluşmasının bir parçası olmak ve 200’ün üzerinde yerli ve yabancı sektör lideri firma arasında yer alarak rekabetin gerisinde kalmamak istiyorsanız 24-26 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. Cosmetics & Home Care Ingredients 2019’u kaçırmayın!

Organizatör